You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Jaké řezané květiny jsou nejoblíbenější?

Karafiát (hvozdík)

Karafiát pochází ze středomoří, ale vyskytuje se i v Severní Americe, Asii a Jižní Africe. Najdete ho téměř v každém květinářství. Má u nás již dlouholetou tradici. Vybírat si můžete ze všech možných barevných odstínů.  

Na našich prodejnách najdete nejen tradiční odstíny,  ale také čím dál více oblíbené tzv. holandské karafiáty. Tyto překrásně zbarvené karafiáty dovedou totiž kytici opravdu ozvláštnit.  Při správné péči se vám odmění dlouhou trvanlivostí.

Své latinské jméno dianthus získal karafiát po antickém bohu Diovi. Říká se mu proto božská květina. No není opravdu božský ?

karafiat Gerbera

Gerbera patří k pětici nejoblíbenějších řezaných květin. Vyniká velkými pravidelnými květy v různých bavách. Gerbera je vhodná pro každou příležitost, poněvadž její elegantní vzhled neurazí žádnou generaci ani pohlaví. Gerbery nabízíme v tradičních i nevšedních barevných odstínech ve větších nebo v menších velikostech (tzv. minigerbery - germini).
Pochází z jihovýchodní Afriky, Madagaskaru nebo některých oblastí Indie. Byla pojmenována na počest německého botanika Traugotta Gerbera.

   


Tulipán


Tulipán je klasická jarní květina, která se skvěle hodí ke všem příležitostem. Pro všechny je totiž symbolem příchodu jara. Název tulipán vznikl pravděpodobně z perského slova turban. V Persii bylo tehdy v módě nosit turbany a jejich tvar byl podobný právě tulipánů.

Tulipány mají jednu zajímavost a to, že pokud dáte tulipány do vody, stonky dále rostou.

V 17. století dokonce zachvátila Amsterdam a celou holandskou zemi "tulipánová mánie". Jediná cibulka exotické květiny měla hodnotu desetinásobku průměrné mzdy.

Nechte tulipány doručit, nebo si je vyzvedněte u nás na prodejně v Brně. V letním období je dostupnost tulipánů bohužel omezena. K dostání jsou od prosince do května.

   

 


Chryzantéma


Chryzantéma
bývá charakteristická pro podzimní období. Jak se ozve podzim, je tu čas chryzanthém. U nás je často nazývána listopadkou.

Původní domovinou chryzantémy je Čína, odkud se ve 12. století dostala do Japonska. Dnes je pro Japonce národní květinou, která je velmi ceněna pro své léčivé účinky.

Ačkoliv je mnoha lidmi považovaná za smuteční květinu, opak je pravdou. Tato novodobá květina se perfektně hodí na výzdobu moderních bytových interiérů, ale i do řezané kytice. Chryzantémy vám hned tak nezvadnou a vybrat si můžete z mnoha barev, jako je bílá, žlutá, oranžová, zelená, světle či tmavě fialová, růžová nebo červená.

My nejvíce prodáváme jednokvěté zelené chryzanthémy Shamrock, dále zelené santinky (malé knoflíčky) a kopretinové chryzanthémy.

   Lilie

Lilie jsou synonymem krásy, nevinnosti, ale také přepychu. Tato voňavá královna květin pochází z východní Asie, kde se již řadu let těší velké oblibě. Na světě je asi 100 původních druhů lilií, z nichž křížením vzniklo několik tisíc dalších odrůd.

Dříve byla  považována za květinu pokládanou na hrob (především bílé lilie). Tento předsudek je ale už naštěstí překonán a květina má nyní již všestranné využití.
Lilie najdete i ve svatebních kyticích.
Ačkoliv  nepatří mezi nejlevnější květiny, jedna lilie směle nahradí i dvě tři růže.
Perfektně se hodí především do kytic sloužících jako interiérová dekorace.
Lze ji samozřejmě použít i jako dárkovou kytici. Vybrat si opět můžeme z mnoha pestrých barev, jakými jsou nejen růžová, žlutá, bílá nebo červená, ale i bílofialová, oranžovožlutá či žlutobílá.
Lilie dělíme do tří skupin na asiatické lilie, lilie long a lilie orientální. Rozdíly v tvaru květů  jsou patrné již na první pohled.

Asiatické lilie  jsou nejrozšířenější. Jsou výrazně levnější než orientální, většinou ani tolik nevoní. Mívají také méně květů než orientální lilie.

Lilie orientální nebo-li královské lilie vznikly křížením japonských odrůd. Jsou většinou ty nejkrásnější  a nejvoňavější ze všech druhů lilií. Zároveň i ty nejdražší. Květy dosahují velikosti až 20 cm.

Na našich prodejnách najdete především ty asiatické a orientální. Lilie long nejsou příliš oblíbené.

 


Slunečnice

Slunečnice je nejoblíbenější letní květina. Pochází ze severní Ameriky a to z Mexika, odkud ji přivezli Španělé. Slunečnice se pěstuje téměř na celém světě. Nejdříve se pěstovala pouze jako okrasná rostlina, její význam jako užitkové olejnaté  se objevil až o dvě století později.
Je symbolem léta, plodnosti a krásy.

 


Alstromerie

je známa jako lilie Inků. Má drobné kvítky připomínající lilii. S opravdovými liliemi ale nemá nic společného.

Pochází z jižní Ameriky.

Její velkou výhodou je, že je dostupná celoročně v mnoha barevných odstínech. Kyticím dodává na lehkosti a objemu. Využíváme ji především do míchaných kytic, které dokáže opravdu ozvláštnit.

  


Orchideje

Orchideje jsou známy již několik tisíciletí.  Již ve 12. století bylo známo okolo 40 druhů orchidejí. Dříve se pěstovaly nejen na okrasu, ale využívaly se také k léčení. Orchideje najdeme naprosto všude.  Nejvíce druhů najdeme v jihovýchodní Asii, Borneu, Guinei, Bazílii a Venezuele ale také v Africe.
Orchidej je jedna z nejexotičtějších květin.  Je dostupná v různých druzích a barvách. Patří mezi květiny s nejdelší životností, což je bezesporu velkou výhodou.

Sezóna  řezaných orchidejí  je většinou od září do května.
Nejkrásnější druhy řezaných orchidejí jsou cymbidium, dendrobium a vanda.
Orchideje najdeme ale i hrnkové podobě.

Hrnkové orchideje mají tu výhodu že jsou dostupné celoročně. Nejpopulárnější je bezesporu  hrnková orchidej Phalaenopsis, kterou nabízíme na našich prodejnách vždy  v nespočetných barevných variacích.

 

Dále nabízíme také překrásné hrnkové orchideje Oncidium a Dendrobium.


 • brno_1.png
  Rozvoz květin v Brně EXPRES do 99 minut!

  cr_1.png
  Rozvoz květin po celé ČR ten STEJNÝ DEN!

  svet_1.png
  Rozvoz květin do světa do 24 HODIN!

  Proč rozvoz květin od nás?

  1. Záruka rychlosti - doručení po Brně express do 99 minut.

  Doprava po Brně jen za 99 Kč,
  při objednávce nad 990 Kč zdarma

  2. Záruka zkušeností - již 27 let působení na květinovém trhu.

  3. Záruka čerstvosti - nákup květin přímo od holandských pěstitelů.

  4. Záruka spokojenosti – překrásné a nápadité květinové vazby připravené zkušenými floristy .

Recenze

30.06.2022

Kdykoliv potřebuji doručit kvetiny, jsou k dispozici online i na telefonu.

06.06.2022

Kytice nedodana na obrad,takze pro me nedoporucuji.Kdyz objednavate,tak tam maji specifikovat,ze jen do urcite hodiny.Platba dnes vracena,ale musela jsem urgovat.

01.06.2022

Naprostá spokojenost. Nemám jedinou výtku. Děkuji, že jste.

15.05.2022

Květiny VŠ jsou vynikající. Už jsme odsud objednali květiny mnohokrát. Pokaždé je kytice krásná a včas doručená. Všem je vřele doporučuji.

09.05.2022

Neni Rychle jednani

14.04.2022

spolehlivost, flexibilita